Острівський НВК "ЗШ І-ІІІ ступенів - дитячий садок"

Меню сайту
Категорії розділу
Новини [292]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

/News/June/prezentaci_gurtka.pptx

Гурток «Іграшки» у школі працює один рік.  У даному гуртку займаються діти віком 8- 9 років, в кількості 15 учнів, з них 4 хлопчики та 11 дівчат.

Головним завданням гурткової роботи є спрямованість на розвиток творчої особистості, надання дітям та підліткам додаткових знань, умінь та навичок за інтересами, професійне самовизначення та взагалі підготовка до соціально-громадської діяльності.

Навчально-виховним завданням гуртка є розвиток творчої і трудової активності, художнього смаку, інтересу до мистецтва свого народу, його історії і традицій, а також широких можливостей до професійної орієнтації учнів.

Традиції виготовлення різноманітних сувенірів, саморобних іграшок в народно-декоративній творчості дійшли до нас ще з давніх часів. Найкращі художні традиції виготовлення іграшок з глини, деревини, тканини живуть та розвиваються досі, використовуються як в сучасній промисловості, так і в саморобній іграшці.

Запорукою успіху гурткової роботи є створення доброзичливої творчої атмосфери в дитячому колективі.

Працюючи з дітьми різних психологічних та соціальних категорій, завжди звертаю увагу на:

  • Основний принцип людського спілкування.
  • Особистість та група. Проблема взаємовідношення.
  • Проблема соціальної психології.
  • Поняття єдності, розвитку особистості та психіки людини.
  • Поняття та структура малих груп в колективі.
  • Виховання емоційної культури школярів.
  • Проблема етики спілкування вчителя з учнем.

Постійно звертаюся за порадами до соціального психолога та прислухаюсь до її порад.

Лише творчий імпульс забезпечує успішну самореалізацію особистості, а тому розвиток творчої активності постійно має бути в полі зору вчителів і батьків. Цьому певною мірою сприяє декоративно-ужиткове мистецтво Це яскраве і самобутнє явище художньої культури, зберігаючи тісний зв'язок з традиціями народної творчості минулого, набуває нового змісту, нових якостей і рис сьогодення.

Програма гуртка містить теоретичну і практичну частини. Для реалізації практичних завдань використовуються розповідь, яка супроводжується показом репродукцій, бесіда з оглядом іграшок та аналізом їхніх конструкцій. Практична робота включає замальовку моделі іграшки, заготовку лекал, підбір матеріалу, з якого буде виготовлятись іграшка, розкрій тканини і хутра, змотування, шиття деталей, заповнення форми наповнювачем, з’єднання деталей та оздоблення іграшки.

Протягом першого року навчання гуртківці здобувають навички художньої творчості, уявлення про пропорції, виразність форм, засвоюють види швів, основні технологічні процеси виготовлення іграшки, послідовність виконання окремих операцій в її створенні та оформленні.

Заняття початкового рівня навчання мають на меті навчити дітей робити прості анімалістичні іграшки. Для цього вони вчаться правильно замальовувати моделі, підбирати та розкроювати тканину, шкіру, хутро, оздоблювати свою роботу. Вони вивчають властивості матеріалів, з яких виготовляється найпростіша іграшка (тканина, шкіра, хутро, нитки), оволодівають прийомами й методами роботи з матеріалами та інструментами, вчаться акуратно ремонтувати пошкоджені іграшки та дотримуватися у своїй роботі правил техніки безпеки.

На початковому рівні гуртківці знайомляться також з історією виникнення та вдосконалення іграшки, а також із розвитком народних промислів, пов’язаних з виготовленням іграшки.

Учні охоче відвідують мій гурток, тому що тут завжди панує атмосфера доброзичливості.

    На перспективу планую розробити  нові шаблони для виготовлення нових іграшок та сувенірів, разом з дітьми впровадити в життя ці задуми, роблячи нові гарні поробки.

      «Золоті руки»

Сідайте, діти, у гурті

Зустрілися ми знову!

Про славні руки золоті

Я поведу розмову.

Ті руки звичні до землі,

Будують, вміють шити...

Ми часто бачим мозолі

 на їх долонях, діти.

Всі вдячні золотим рукам,

Я теж їх поважаю.

Тож хочу розповісти вам

Усе про них, що знаю.

 Головною подякою дітей  для мене є їх вдячні очі за якими я спостерігаю під час нашого спілкування. Вони завжди пишаються своїми  досягненнями, та кожного разу говорять мені слова вдячності та бажають натхненої праці, що надихає мене на кращу роботу.

 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Архів записів
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2021
Створити безкоштовний сайт на uCoz