Острівський НВК "ЗШ І-ІІІ ступенів - дитячий садок"

Меню сайту
Категорії розділу
Новини [292]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Історія школи в селі Острів розпочалась із 7 квітня 1952 року. Саме в цей день до села приїхали чотири вчительки: Юлія Василівна Дудяк (Войтківська), Галина Йосипівна Кушнір (Живко) – призначили директором, Галина Михайлівна Горак (Білинська) та Дарія Григорівна Петух. 8 квітня заввідділом освіти розпорядився завезти парти до школи. Ці 4 вчительки запрягли сани биками і привезли парти до школи із м. Белз.

14 квітня 1952 року було відкрито7-річну школу. Назва – Острівська середня загальноосвітня політехнічна школа. Юлія Василівна навчала укр. мови та рос. мови у 5-6 класах, Галина Йосипівна – українську мову в 7 класі. Всі предмети були розподіленими між 4-ма вчителями до червня. З серпня школа повністю укомплектована вчителями –предметниками. Двері школи були відчинені для 21 першокласника. Всього в школі в цей рік навчалось 187 учнів. В класах було від 22 до 25 школярів. У приміщенні школи було 4 класні кімнати, навчання велося у дві зміни – І зміна – навчались старші, у ІІ зміну – молодші учні. Було також вечірнє навчання, а ще вчителі ввечері йшли навчати малописьменне населення додому. У цей час електричного світла не було, газу також, займалися при лампах. Кімната для вчителів знаходилася на горищі. Педагогічний колектив складався з 10 вчителів:

 

Кушнір Галина Йосипівна – директор школи

Дудяк Юлія Василівна – вчитель

Горак Галина Михайлівна – вчитель

Павлівська Степанія Андріївна – перша піонервожата

Покотило Євгенія Луківна – піонервожата

Творидло Йосип Іванович – вчитель

Кушнір Михайло Володимирович – вчитель

Дудяк Петро Іванович – вчитель

Білинський Мар’ян Костянтинович – вчитель

Копняєва Галина Василівна – вчитель

Біля школи була капличка, але її у 1952 році було знищено, а на її місці поставили браму, через яку був проїзд на подвір’я школи.

Під приміщенням школи був підвал. У ньому закривали дітей, які не хотіли записуватись в комсомол.

Приладдя в школі було елементарне. Писали на тому, що могли дістати – у блокноті, на газетах. Підручники були лише для молодших класів. Коли вчителі навчали старших людей абетці, то носили предмети, наприклад, буква «Н» - ножиці. Вчителі писали лозунги, які вивішували в селі. Також читали лекції на току, на фермі. Але старались навчити старших людей хоча б найелементарнішому: вміти поставити власний підпис. У цей час зарплата вчителів була 400 рублів. Можна було купити шапку або 3 буханки хліба ( 1 буханка коштувала 140 рублів). У школі діяли сильна волейбольна команда дівчат, яка займала І місця на змаганнях, що проходили у Великих Мостах, а хлопці по району, змагання проходили на Жвирці. Також перемагали у змаганнях із тенісу та шахів. Першим директором школи була Кушнір Галина Йосипівна, яка пропрацювала вчителем в школі до пенсійного віку. Серед перших вчителів були такі, які провели в школі весь свій педагогічний шлях; серед них Дудяк Юлія Василівна, Дудяк Петро Іванович, Кушнір Михайло Володимирович, Горак Галина Василівна, Павлівська Степанія Андріївна – перша піонервожата, Творидло Євгенія Луківна, Білинський Мар’ян Константинович, Копняєва Галина Василівна.
Перші першокласники: Кілик Марія, Дика Ганна, Герасим Катерина, Левицька Ганна, Лещишак Марія, Юристовська Уляна, Тимчак Євген, Нагірний Богдан, Халус Володимир, Пагутяк Ярослав, Мащак Леонід, Мащак Володимир, Процик Йосип, Гриб Катерина, Коваль Ірина, Лутчин Марія, Кузьмик Степанія, Роман Данило, Томашівський Михайло, Пустельник Степан, Дексан Василь.
У 1957 році у селі почалось будівництво доку, а разом з тим і будівництво бараку для молодих сімей. Село почало оживати. З’явилось багато дітей, і виникла необхідність запровадити 3-змінне навчання. У школі навчали військової справи. За річкою Солокією був побудований шкільний тир. Там були поставлені стенди, мішені. Завідував цим воєнрук Кушнір М.В.
У 1961 році Острівська семирічна школа була реорганізована у восьмирічну школу. Директорство у восьмирічній школі приймає Цісар Володимир Іванович, якого було призначено на посаду директора у 1960 році. Саме в цей час школу було перенесено у нове приміщення барачного типу. Але кількість учнів не дозволяла перевести школу на однозмінне навчання. На цей час у школі вже навчалось понад 500 учнів. В приміщенні старої школи було створено спортзал, бібліотеку, 2 класні кімнати. Таким чином школа була розміщена в двох приміщеннях. У школі звучало 2 дзвінки – один для учнів, а другий для вчителів. Перед школою стояли відра, щоб учні могли помити взуття. Біля школи був великий сад. У 1964 році на подвір’ї школи почалося будівництво шкільної майстерні, автогаражу, їдальні.
У 1966 році Острівська восьмирічна школа була реорганізована в середню, а в 1968 році школа випустила своїх перших десятикласників. Їх налічувалось 28.
У 1972/1973 навчальному році в школі було введено вивчення тракторної справи, а в 1975/1976 навчальному році – автосправи. За цей час школа підготувала більше тисячі водіїв автотранспортних засобів категорії «С».
У 1974/1975 році школа перейшла на центральне опалення, було знесено печі, збудовано котельню, перекрито дах школи, школу обкладено цеглою.
Доброю звісткою для жителів села стало рішення про будівництво нової школи. На місці майбутньої новобудови з’явився стенд. Нове приміщення школи було відкрито в 1981 році. Школа відчинила двері для 482 своїх вихованців. Все нове, сучасне – поліровані меблі, численне методичне обладнання, технічні засоби. Красивий актовий зал, простора і світла їдальня, спортзал.
 В 1991 році школа була комп’ютеризована.
У 2009 році школа була реорганізована в Острівський НВК «ЗШ І – ІІІ ст – дит. садок», бо саме в цей час дитячий садок прийняв 25 своїх вихованців. А через рік у садочку вже стало 50 вихованців (відкрили середню групу).
Педагогічний колектив налічує 30 вчителів і 3 вихователі ДНЗ. Школа гордиться своїми випускниками, які обрали професію вчителя. Їх у нас більше 50. Серед них добре знані в районі Шклярська Я.А., Курило В.Б., Новікова Н.О. Загалом 12 педпрацівників є її вихованцями. Очолював школу з серпня 1998 р. по березень 2016 р. теж її випускник Кілик Степан Ярославович.  
З березня 2016 р. директор НВК - Дзьоба Андрій Михайлович.
У 2016-2017 навчальному році в школі навчається 201 учень.
 
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Архів записів
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2021
Створити безкоштовний сайт на uCoz